(22) 843 40 12

ul. Smoluchowskiego 1, 02-679, Warszawa - Mokotów

Pon. - Pt. 6:30 - 18:00

Życzenia Świąteczne 2018

Boże Narodzenie 2018

    W noc Bożego Narodzenia podążam myślą do Was, Kochani, i z każdym pragnę przełamać się opłatkiem, byśmy spotkali się w tym znaku chleba.
Boże Narodzenie jest wyrazem miłości Boga do człowieka, miłości, dzięki której stajemy się Jego przyjaciółmi. Ta przyjaźń pozwala nam ufnie patrzeć w przyszłość.
    Zaprośmy Chrystusa w nasze polskie życie – do rodzin, by były Bogiem silne, do środowisk pracy, by i w nich ujawniła się nasza chrześcijańska postawa, do ludzi doświadczonych cierpieniem i przeżywających ból osamotnienia. Niech Chrystus zagości również w sercach polskiej młodzieży, aby nie zagubiła się w labiryntach XXI wieku.
    Do Betlejem mamy wędrować przez całe życie; ale szczególnie w tę świętą Noc podejdźmy w ciszy i skupieniu do Nowonarodzonego Chrystusa: każdy z nas, kto zagubił Go w monotonii codzienności i komu przysłania Go nuda, kto czuje się zbyt mądry, komu dokucza samotność i kto pogrążony jest w rozpaczy. Każdy, kto pragnie Go i szuka. Niech Chrystus będzie dla nas pociechą i nadzieją, byśmy umieli na nowo podjąć trud godnego życia.
    Nie poddawajmy się więc zwątpieniu. Niech mimo przeciwności radość będzie w sercach nas wszystkich, bo Chrystus jest naszą siłą i nadzieją na ostateczne zwycięstwo.
W Nim dobro zatryumfowało nad złem, miłość nad nienawiścią, wolność nad zniewoleniem i przemocą.
    Oby w Nowym Roku 2019 życie nasze było prawdziwie chrześcijańskie, a praca bardziej owocna. Z całego serca kierują te życzenia w przededniu tegorocznych Świąt i ubogacam je kapłańskim błogosławieństwem w imię Chrystusa.

 

przedszkole wialnów

 

Z ostatniej chwili:
  • 9 (piątek) – 9.00 - Laboratorium młodego naukowca, warsztaty kulinarne w przedszkolu | 17 (piątek) - Dzień Kubusia Puchatka, wszystkie grupy | 22 (środa) - godz.11.00 - Dzień Babci i Dziadka, montaż słowno – muzyczny w wykonaniu przedszkolaków | 28 (wtorek) - godz. 18.00 - Spotkanie z rodzicami, podsumowanie pracy wychowawczo - dydaktycznej w I semestrze