Posiłki

posilki przedszkole mokotówWszystkie posiłki przygotowywane są na miejscu przez kucharki pracujące w przedszkolu. Dania oferowane w przedszkolnej kuchni są smaczne, pożywne i tak zbilansowane, aby były jak najlepiej dostosowane do potrzeb naszych najmłodszych. Dzieci otrzymują różnorodne dania, które są zawsze świeże i właściwe przygotowane. Przedszkole uwzględnia również indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci.

Rodzice mają codziennie wgląd do aktualnego jadłospisu. W czasie posiłków dzieci mają zawsze możliwość poproszenia o dokładkę, a także nieograniczony dostęp do wody i innych napojów podawanych w czasie jedzenia. Wychowawcy zachęcają dzieci do kosztowania nowych dań, pomagają przy jedzeniu i dbają o przestrzeganie zasad dobrego zachowania się przy stole.

W ciągu dnia przedszkole zapewnia dzieciom 5 posiłków:

Śniadanie:
8.30 – 9.00 - wszystkie grupy

Drugie śniadanie:
10.00 – 10.30 - wszystkie grupy

Obiad:
11.45 – 12.15 - Misie
12.30 – 13.00 - Zajączki i Żyrafki

Podwieczorek:
15.30 – 15.50 - wszystkie grupy

Drugi podwieczorek:
17.30 - wszystkie grupy

Śniadanie

Drugie śniadanie

Obiad

Podwieczorek I

Podwieczorek II

09.03.2020

Płatki owsiane na mleku, pieczywo mieszane z masłem i pastą rybną ze szczypiorkiem, pomidor, herbata z cytryną(1,7)

Banan/jabłko

Barszcz z ziemniakami, leczo z kurczakiem i warzywami, ryż, sałata w sosie ziołowym, kompot owocowy(1,3,9)

Bułeczka orkiszowa z masłem, szynka babuni, ogórek kiszony, herbatka miętowa(1,7)

Jogurt naturalny z miodem, jabłuszko,  wafelek ryżowy, herbatka owocowa(1,7)

10.03.2020

Kasza manna na mleku, , pieczywo mieszane z masełkiem, kiełbaska żywiecka, sałata, herbatka z cytryna(1,7)

Melon /jabłko

Krupnik z natką, zapiekanka makaronowa

z mięskiem mielonym z indyka i warzywami, surówka z białej rzodkwi z kukurydzą w sosie jogurtowo-majonezowym, kompot owocowy(1,3,9)

Ciasto z kaszy mannej (wypiekana w przedszkolu), mandarynka, herbatka  z dzikiej róży(1,7)

Chlebek chrupki z serkiem białym, ogórkiem świeżym i szczypiorkiem, herbatka malinowa(1,7)

11.03.2020

Płatki jaglane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, szynka drobiowa, papryka, herbatka z cytryną(1,7)

Winogrono/

jabłko

Zupa ziemniaczana, gulasz wołowy, kasza gryczana, buraczki na ciepło, kompot owocowy(1,3,9)

Chlebek razowy z masłem, ser żółty, sałata, papryka, herbatka z melisy(1,7)

Serek Bieluch z brzoskwinką, bułeczka z masełkiem, herbatka z dzikiej róży(1,7)

12.03.2020

Muesli  z mlekiem, pieczywo mieszane z masłem, szynka wiejska, sałata, pomidor, herbatka z cytryną(1,7)

Kiwi/jabłko

Zupa cebulowa z grzankami, kotlecik mielony, ziemniaczki, marchewka z groszkiem, kompot owocowy(1,3,9)

Kisiel z tartym jabłuszkiem na gęsto, chrupki kukurydziane, herbatka miętowa(1,7)

Bułeczka dyniowa z masełkiem i  polędwicą sopocką, ogórek kiszony, sok porzeczkowy(1,7)

13.03.2020

Płatki kukurydziane na mleku, pieczywo mieszane z masłem, jajkiem i szczypiorkiem, herbata z cytryną(1,7)

Pomarańcza /jabłko

Zupa pomidorowa z makaronem, ryba pieczona z sosem szpinakowym, ziemniaki, surówka z czerwonej kapusty, kompot owocowy(1,3,4,9)

Chałka z masełkiem i powidłami, kawa Inka, gruszka(1,7)

Actimel, banan(7)

SUBSTANCJE ZAWIERAJĄCE ALERGENY: 1. Zboża zawierające gluten (tj. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz, kamut lub ich szczepy hubrydowe) i produkty pochodne 2. Skorupiaki i produkty pochodne 3. Jajka i produkty pochodne 4. Ryby i produkty pochodne 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne 6. Soja i produkty pochodne 7. Mleko i produkty pochodne 8. Orzechy tj. migdały (Amygdalus communis L), orzechy laskowe (Corylus avellana), orzechy włoskie (Juglans regia), nerkowce (Anacardium occidentale), orzechy pekan (Carya illinoiesis/Wangenh/K.Koch), orzechy brazylijskie (Bertholletia exelsa), pistacje (Pistacia vera), orzechy makadamie lub orzechy Queensland (Macadamia ternifolia) i produkty pochodne 9. Seler zwyczajny i produkty pochodne 10. Gorczyca i produkty pochodne 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne 12. Dwutlenek siarki i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l w przeliczeniu na SO2 13. Łubin i produkty pochodne 14. Mięczaki i produkty pochodne

• Przedszkole zamknięte od 26 marca do 13 kwietnia. Zapraszamy po Świętach Wielkanocnych od 14 kwietnia.