Rozwój fizyczny - metody pracy

Dzielne maluchy

Program został opracowany w zgodzie z jedną z idei przewodnich wychowania przedszkolnego, jaką jest ,,troska o zdrowie dzieci, ich sprawność fizyczną; zachęcanie do uczestnictwa w grach i zabawach ruchowych”.

Gimnastyka w naszym programie jest integralnie związana z wychowaniem zdrowotnym. Poprzez aktywność ruchową staramy się wykształcić pożądane postawy i nawyki zmierzające do zneutralizowania destrukcyjnych wpływów cywilizacji i urbanizacji oraz podtrzymania dobrego stanu zdrowia psychofizycznego. Gimnastyka pomaga także w adaptacji organizmu do coraz bardziej zmieniających się warunków życia (hałas, zanieczyszczenie powietrza, napięcie nerwowe) – dlatego zajęcia z wychowania fizycznego prowadzimy w naszym przedszkolu codziennie.

Wiadomości w tym zakresie przekazujemy dzieciom przy różnych okazjach, począwszy od kształtowania nawyków higienicznych, dbałości o zdrowie i zdrowych zasadach odżywiania w przedszkolu i poza nim, poprzez zwracanie uwagi na właściwą pozycję podczas siedzenia przy stoliku, wskazywanie zagrożeń dla zdrowia, płynących ze zbyt długiego siedzenia przy komputerze, widomości o częściach ciałach i organach wewnętrznych ludzi, po dbałość o higienę osobistą i czystość odzieży oraz ubieranie się stosownie do pór roku i pogody.

Odradzamy rodzicom przywożenie dzieci do przedszkola wózkiem lub samochodem, nich dzieci chodzą i biegają!

• Zapisy do zerówki - zapraszamy!     |   W naszym przedszkolu odbędą się zajęcia historyczne prowadzone przez Muzeum Historii Polski.07.11.godz. 10.30 - ,,Co to jest niepodległość?"     |   9.11 godz. 10.00 grupa Żyrafki - warsztaty teatralne w Teatrze Guliwer