Rozwój fizyczny - metody pracy

Dzielne maluchy

Program został opracowany w zgodzie z jedną z idei przewodnich wychowania przedszkolnego, jaką jest ,,troska o zdrowie dzieci, ich sprawność fizyczną; zachęcanie do uczestnictwa w grach i zabawach ruchowych”.

Gimnastyka w naszym programie jest integralnie związana z wychowaniem zdrowotnym. Poprzez aktywność ruchową staramy się wykształcić pożądane postawy i nawyki zmierzające do zneutralizowania destrukcyjnych wpływów cywilizacji i urbanizacji oraz podtrzymania dobrego stanu zdrowia psychofizycznego. Gimnastyka pomaga także w adaptacji organizmu do coraz bardziej zmieniających się warunków życia (hałas, zanieczyszczenie powietrza, napięcie nerwowe) – dlatego zajęcia z wychowania fizycznego prowadzimy w naszym przedszkolu codziennie.

Wiadomości w tym zakresie przekazujemy dzieciom przy różnych okazjach, począwszy od kształtowania nawyków higienicznych, dbałości o zdrowie i zdrowych zasadach odżywiania w przedszkolu i poza nim, poprzez zwracanie uwagi na właściwą pozycję podczas siedzenia przy stoliku, wskazywanie zagrożeń dla zdrowia, płynących ze zbyt długiego siedzenia przy komputerze, widomości o częściach ciałach i organach wewnętrznych ludzi, po dbałość o higienę osobistą i czystość odzieży oraz ubieranie się stosownie do pór roku i pogody.

Odradzamy rodzicom przywożenie dzieci do przedszkola wózkiem lub samochodem, nich dzieci chodzą i biegają!

• Zapisy do zerówki - zapraszamy!    |    19.02 godz. 12.00 - teatr SABAT - musical ,,Śpiąca królewna"    |    20.02 godz. 10.30 - warsztaty historyczne prowadzone przez historyka z Muzeum Historii Polski pt. ,,Co to jest historia"   |    21.02 godz.17.30 - warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej. 1 rodzic wymagany.